Okolí penzionu

Penzion Stará škola i jeho okolí je ideální pro rodiny s dětmi, sportovce, milovníky turistiky a přírody. Kromě známé Krušnohorské magistrály, stezek a turistických tras, které lemují celé Krušné hory, patří mezi nejčastěji využívané sportovní středisko bezpochyby Sport areál Klíny cca 200 m od našeho penzionu. Máte doma malé ratolesti? Pak u nás prožijete ideální dovolenou.

  • Běžecké okruhy přímo u penzionu s možností dojet až do německého Seifen.
  • Wellness, sauna, fitness a masáže v hotelu Emeran***, lyžování, snowboard, singltrek, lezení a další ve Sport areálu Klíny
  • Letní a zimní adrenalinové sporty zajištěné agenturou ZIMLET s. r. o. ve Sport areálu Klíny.
  • ... a mnoho dalšího.
Okolí Klínů

Kulturní a historické památky v okolí

  • Kostel sv. Jana Křtitele (Český Jiřetín - 13 km), jedinou, čistě dřevěnou sakrální stavbou v Krušných horách, a spolu s Děkanském chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě druhou přestěhovanou stavbou.

  • Děkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie (Most - 20 km) národní kulturní památka, je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517-1550 po požáru města v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. V Guinessově knize rekordů je zapsán jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích.

  • Klášter Osek (14 km), je donedávna fungující cisterciácký klášter na severu Čech pod Krušnými horami

Pro malé i velké zájemce od 12 let jsme schopni v létě zajistit účast na Uhelném safari, tedy projížďku terenními vozy po uhelném lomu za provozu včetně návštěvy KU800, RK5500 atd. 

TIP NA VÝLET (Most - 20 km)
Celoroční Aquadrom s řadou atrakcí, golfové hřiště, Hipodrom s dostihovou drahou, Autodrom Most, kde se můžete projet na motokárách či buggynách v terénu.

 Další tipy na výlety po okolí a v Krušných horách...